نخستین اجلاس «زیبایی پایدار» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی گروه «باتاب» نخستین اجلاس «زیبایی پایدار» با محوریت مسئولیت اجتماعی، مشتری مداری و برند سازی روز گذشته در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد.

این اجلاس به همت گروه «باتاب» و آکادمی سلامت و زیبایی مدرسه کسب و کار دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی (kbs) اجرا شد.

همایش «زیبایی پایدار » نخستین همایشی است که در حوزه برندسازی و مسئولیت اجتماعی به صورت علمی و دانشگاهی در سطح مدیران بخش زیبایی و سلامت برگزار شد.

مبحث زیبایی پایدار به تازگی در جهان مطرح شده است و بر حفظ اصول اساسی، ذاتی و طبیعی زیبایی در محیط زندگی تاکید داشته و سعی دارد توجه فعالان صنعت زیبایی را به این موضوع جلب نماید.

نقش دیجیتال مارکتینگ و رسانه های اجتماعی در برندسازی مراکز زیبائی، آموزش و توسعه مهارت های فردی و نیروی انسانی در وفاداری و جذب مشتری، شناخت عناصر برند سازی در حوزه زیبائی و سلامت، مسئولیت اجتماعی و تأثیر آن بر هویت سازی برند از جمله محورهای مهمی بود که توسط اساتید مجرب ای حوزه ارائه می شود.

در این مراسم پروفسور سوسنبری، علیرضا زمانی یکتاعضو هیئت علمی و مدرس مجتمع آموزشی فناوری سلامت راز کیمیا،حامد وثوقی کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه طباطبایی،سارا شعبان زاده مدیر کارآفرینی گرایش کسب و کارهای الکترونیکی دانشگاه تهران،میثم علیرضایی مدرس کارآفرینی، مارکتینگ بازاریابی ،طراح و مجری طرح ملی کاپ کارآفرینی و اشتغال پایدار حضور داشت.

پروفسور سوسنبری پیرامون تکنیک های مراقبت از پوست گفت: همه افراد زیبایی را دوست دارند و در تمام دنیا بانوان برای زیبایی تلاش بیشتری می کنند

وی ادامه داد: برای داشتن زیبایی به محصولات مورد استفاده توجه کنیم تا زیبایی پوست را برای ما به ارمغان بیاورد.

وی توضیح داد: برای مراقبت از پوست باید به چند موضوع توجه کنیم. در مرحله اول باید شوینده ای مناسب پوست خود انتخاب کنید ،اکثر خانم ها از صابون استفاده می کنند در صورتی که از pH پوست خود اطلاع کافی ندارند.

سوسنبری عنوان کرد: در مرحله دوم منافذ پوست را در سطح عمیق تمیز کنید تا انقباضی در منافذ پوست صورت بگیرد و در مرحله بعدی از شیر پاک کن هایی استفاده کنید که آلودگی ها را پاک کند.به طور مثال اگر نیم ساعت برای آرایش زمان می گذارید ، باید ۱۰ دقیقه برای پاک کردن آن وقت بگذارند تا پوست شما ریکاوری شود.

وی افزود: برای داشتن پوست خوب یک آبرسان خوب انتخاب کنید البته به این نکته توجه کنیم که بیماری کلیه ،کبد، حتی کم کاری و پرکاری تیروئید اثر منفی روی پوست صورت می‌گذارد.

سوسنبری با اشاره به تاثیر خواب ،آب اظهار کرد: خواب تاثیر بسیار زیادی روی پوست دارد، باید مهمانی ها را ساعت ۱۰ شب تمام کنید تا ۸ ساعت کامل داشته باشید چراکه باعث تیره شدن پوست می شود .

وی افزود: آب درمانی مسئله ای است که باید به آن توجه کنیم بعضی افراد با آب میانه خوبی ندارند و اعلام می کنند از طریق چای ، قهوه ، آبمیوه آب بدن را تامین می کند در صورتی که هیچ چیز جای آب را نمی گیرد. روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب میل کنید .

سوسنبری عنوان کرد: با توجه به نوع پوست خود ضد آفتاب مناسب را انتخاب کنید و درکنار آن از کلاه لبه دار و روسری عینک های آفتابی، لباس آستین بلند استفاده کنید چراکه برای داشتن پوست خوب تاثیر گذار است.

زمانی عضو هیئت علمی و مدرس مجتمع آموزشی فناوری سلامت راز کیمیا با اشاره به داشتن پوست خوب گفت: یکی از مشکلاتی که باعث عدم زیبایی می شود، استفاده ار محصولات آرایشی بی کیفیت است.از مواد آرایشی خوب استفاده کاری کنید که روی پوست تاثیر مثبت داشته باشد.

وی ادامه داد:موضوع دیگری که باید به آن توجه کنیم.نوشیدن صحیح آب است، چراکه درست نوشیدن آب برای بدن بسیار مهم است که در حوزه کشاورزی هم کاربرد دارد که به صورت قطره ای آب بنوشیم‌ تا تاثیر بسیاری در شفافیت پوست داشته باشد.

زمانی افزود: مشکلات گوارشی ، یبوست ، نفخ سوء هاضمه برای داشتن پوست تاثیر می گذارد، زیبایی پایدار نیازمند جذب ویتامین است.

وی توضیح داد: یکی از عواملی که میتواند موجب اختلال در بدن شود استفاده از مواد غذایی سرد است. خوردن آب سرد باعث سرد شدن جداره معده ودر ادامه کبد سرد خواهد شد.و سرد شدن کبد باعث می شود خون شفافی نداشته باشیم.

شعبان زاده مدیر کار آفرینی گرایش کسب و کارهای الکترونیکی پیرامون محتوا در دیجیتال مارکتینگ گفت: برای شروع کار در حوزه محتوا برنامه ریزی داشته باشید ،بر اساس اینکه محتوا خود را برای چه کسی ، چه زمانی و با چه هدفی آماده می کنید.

وی افزود: انتشار محتوا در فروش بسیار مهم است و باید به آن توجه داشته باشیم. می توان محتوا را به سه بخش جذب ،اقدام ،استمرار تقسیم بندی کرد.در ابتدا محتوایی را ارائه بدهیم تا بتوانیم مشتری خود را جذب کنیم.در بخش اقدام باید مشتری را نسبت به محتوا خود علاقه مند کنید.

شعبان زاده توضیح داد: برای تولید محتوا نامی را انتخاب کنید که بتواند انتقال محتوا شما را داشته باشد.البته داشتن تقویم تولید محتوا بسیار حایز اهمیت است.

وی با اشاره به تقویم تولید محتوا عنوان کرد: برای داشتن تقویم تولید محتوا به موضوع،نوع محتوا،کلمات کلیدی، عنوان محل انتشار، اقدام بعدی ، وضعیت خود و در نهایت مهمترین هدف خود را در هفته آینده توجه کنیم.

علیرضایی طراح و مجری طرح ملی کاپ کار آفرینی و اشتغال پایدار پیرامون معماری اینستاگرام گفت: زیبایی بصری شرط اول در اینستاگرام است چراکه جذابیت بصری در تولید محتوا بسیار مهم است.

وی افزود: در گام دوم محتوا باید کاربردی باشد و برای مخاطب ارزش خلق کند. در گام سوم می توان گفت که اینستاگرام باید معماری مناسب داشته باشد چراکه در این بخش باید با خلاقیت مخاطب خود را جذب کنیم.

وی افزود: در گام چهارم در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان از دنبال کننده یا هرگونه امتیاز جعلی استفاده نکنید چراکه خلاقیت شما را از بین می رود.

ودر گام پنجم به تناسب حجم محتوا و زمان مخاطب توجه کنید برخی از دوستان در طول یک روز محتوا بسیاری را انتشار می دهند که باعث خستگی مخاطب شما می شود. در اینستاگرام می توانیم آموزش ، مشاوره و تعامل را با یکدیگر داشته باشیم واتفاقات خوبی را رقم بزنیم.