نخستین اجلاس تخصصی «استراتژی و تحلیل بازار مسکن» برگزار شد

اولین دورهمی مشاوران املاک سراسر کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی گروه «باتاب»، نخستین اجلاس تخصصی «استراتژی و تحلیل بازار مسکن» در دو بخش ورکشاپ (تخصصی – آموزشی) با همکاری دانشگاه جامع املاک و با حضور اساتید مجرب در ۹دی ماه ۱۳۹۸ در محل مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.

در بخش ورکشاپ اجلاس که با حضور مجید قلی خسروی مدرس دانشگاه ، بهروز ملکی سخنران و مولف کتاب تحلیل بازار مسکن ایران ،جواد نیکبختی مدرس دانشگاه مشاورین اتحادیه املاک کشوری، جسیم قادری سخنران و مدرس در حوزه آموزش مشاوران املاك همراه بود ،محورهای مهمی مانند: پرسنال برندینگ برای مشاوران املاک، انتخاب شبکه های اجتماعی مناسب و نحوه بازاریابی شبکه های اجتماعی، چگونگی اطلاع دقیق از تصمیمات کلان در حوزه بازار مسکن، مدیریت شوک مسکن، فراگیری عقد قراردادهای سودآور، قانونی و شفاف و… مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفت.

این اجلاس که برای اولین بار برگزار شد ،میزبان ۱۵ نفر از رییس های  اتحادیه استانها در سراسر کشور بود.

در بخش دیگر این اجلاس مصطفی کواکبیان نماینده مجلس تهران،پردیس،ری،شمیرانات اسلامشهر حضور پیدا کرد و درباره مالیات در بخش ساختمان ومسکن سخنرانی داشت.

در ادامه اجلاس علاءالدین ختایی مدیرعامل بازار تهاتر ایرانیان درباره «تهاتر در مسکن» گفت:به تازگی تکنولوژی ابداع کردیم که تهاتر را به صورت نظام مند انجام دهند، دراین تکنولوژی مدل اقتصادی را پیاده سازی کرده ایم .

وی عنوان کرد: انجمن صنعتی ساختمان را ۱۸ سال پیش تاسیس کردیم ،در این تشکلی که ایجاد کردیم بازاری را به عنوان بازار تعامل ایرانیان  با عضویت تمام فعالان بخش ساختمان شکل دادیم.

کاظم سلیمی تدوین کننده و مدرس برنامه ریزی شهری  پیرامون مشکلات زیر ساختی درایران گفت: در این چهل سال عدم تبیین و ترسیم زیربنایی کشور غفلت های اقتصاد ملی به شمار می آید چراکه مسکن در همه کشورها زیربنای ساختاری و حرکتی آنها است .

وی ادامه داد:حوزه املاک در همه کشورها هدایت سازی مهمی در ساختار کشور به شمار می آید و بر اساس همین موضوع برنامه‌های راهبردی دویست ،صد و پنجاه ساله را می‌نویسند به طور مثال کشور چین، مالزی از لحاظ ساختار و مهندسی ، فرهنگی، زیستی در حوزه مسکن کار کرده‌اند.

سلیمی اظهارکرد:ما ۴۰سال مسیر را اشتباه رفته‌ایم و برنامه زیستی برای کشور نداریم هر فرایندی برای اینکه ترسیم درست و اهداف تعریف شده داشته باشد باید طبق برنامه ریزی حرکت کند.

وی افزود:متاسفانه هیچ برنامه‌ای نداریم تا زمانی که برای زندگی شخصی و کار خود برنامه نداشته باشیم ، تغییری نخواهید داشت.

این مدرس برنامه ریزی شهری  اظهار کرد:همین مجلس ۴۰ سال هیچ کاری انجام نداده است  اگر مجلس ،مجلس باشد باید برنامه زیست ما را سال به سال تبیین و نظارت کند. اجازه بدهید اهل علم در مجلس حضور پیدا کند وقتی برنامه  نباشد کدام ساختار ،قانون و آیین می‌تواند کمک کند چراکه قانون برای اجرای یک برنامه لحاظ می‌شودوقتی در کشور برنامه ای نداریم چه قانونی می خواهید تصویب کند.

سلیمی پیرامون ساخت شهر سیاسی مالزی  همزمان با هشتگرد کرج توضیح داد: در یکی از سفرها که به مالزی داشتم ،شهری با نام پوتراجایا ساخته شده است مه بهترین امکانات را دارد  که به عنوان شهر سیاسی نام گرفته است. وقتی با عوامل این پروژه صحبت می کردم آنها گفتند که همزمان با هشتگرد کرج شما اینجا را ساختیم .اما متاسفانه هنوز امکانات اولیه در شهر هشتگرد با مشکل مواجه است .باید بدانیم تا زمانی که نگرش تغییر نکند هیچ اتفاق را شاهد نخواهیم بود یکی از چالش‌های اساسی در این حوزه در هم تنیده بحث مسکن است و می توان گفت  مسکن به عنوان سکوی پرتاب تولید و رشد اقتصادی است و اگر به این موضوع توجه شود کار، آرامش، درآمد ، رشد اقتصادی را در کشور شاهد خواهیم بود.

گفتنی است در پایان این اجلاس و کارگاه آموزشی، پس از ارزیابی و کارشناسی توسط کارشناسان دانشگاه املاک، لوح ارزیابی و کارشناسی به برگزیدگان اهدا می شود.

بخش فیلم و عکس همایش

بخش فیلم و عکس مراسم تندیس